Kendilerini polis-savcı olarak tanıtan dolandırıcılar ,  Yaşlı  bir  kadını   kandırıp  1  milyon   400  bin TL  değerindeki   altınları   alıp  Şanlıurfa'ya kaçarken Bursa polisi tarafından yakalandı.

haber7
0

Dolandırıcıların  Yaşlı   kadını  FETÖ terör örgütü ile irtibatlı olduğunu ve adına sahte kimlik ve banka kartı çıkarılarak altın alındığını ve bu nedenle evlerinde arama yapılacağını söyledikleri öğrenildi.  altınları  alan kişinin Tarık G. olduğu tespit edildi ve onunla birlikte 2 kişi daha gözaltına alındı. Bu olaydan 10 gün önce de Bursa da 900 bin TL lik bir dolandırıcılık hadisesi meydana geldiği öğrenildi. Altın dolu çantayla kaçan zanlının o anları ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Olay , geçtiğimiz perşembe günü Bursa nın merkez Nilüfer İlçesi nde meydana geldi.

L.G.K. isimli  kadını  arayan dolandırıcılar , kendilerini savcı-polis olarak tanıtarak; kadına kullandığı telefon numaralarından terör örgütü FETÖ/PDY ile irtibatlı kişilerle görüşmelerinin olduğunu , adına sahte kimlik ile 18 adet çeşitli bankalardan kredi kartı çıkartılarak altın alındığını söyledi.

KADINI GÖRÜNTÜLÜ ARARKEN AYNI ZAMANDA EŞİ İLE DE KONUŞUP ONU MEŞGUL ETMİŞLER

Şüpheliler L.G.K. ya , evinde bulunan ziynet eşyalarını ve paraları poşete koymasını ve belirledikleri adrese bırakmasını söyledi. Görüntülü arama yaparak  altınları  gören dolandırıcılar aynı anda L.G.K. nın eşi S.K. yı da arayarak ona da telefon numarasının terör örgütü FETÖ/PDY üyesi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =