Türkiye  ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) "Hayalet Şehir" olarak da bilinen ve 46 yıldır kapalı olan Maraş'ın açılmasına yönelik adımı Rumların tepkisini çekmeye devam ediyor.

haber7
0

Konuyla ilgili açıklama yapan Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis , Kapalı Maraş ile ilgili atılan adımları , "Türkiye nin meydan okuma hareketi" olarak niteledi. Anastasiadis , Maraş ın açılma sürecinde diplomatik adımlar atacaklarını belirterek , "Eli kolu bağlı kalmayacağız" dedi.

"Türklerin Kapalı Maraş taki tahrik edici faaliyetleri kabul edilmez , edilmeyecek" diyen Anastasiadis , Güney Kıbrıs ta düzenlenen bir etkinlikte konuştu.  Rum  lider , "Kıbrıs Cumhuriyeti nin gerek karadaki gerek Akdeniz deki egemenlik haklarının ihlali kabul edilemezdir. Eli kolu bağlı kalmayacağız. Yakın gelecekte olacakları belirleyecek olan diplomatik yol , uluslararası hukuk , Avrupa ilke ve değerleridir" diye konuştu.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =