Çocuklarının terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP  Diyarbakır  İl Başkanlığı önünde oturma eylemi başlatan ailelerin  evlat   nöbeti  168’inci gün&uu

haber7
0

PKK tarafından çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutan  evlat  nöbetindeki ailelerin 3 Eylül 2019’da başlattığı oturma eylemi sürüyor.

Eylem 168’inci gününde sağanak yağmur ve soğuk havaya rağmen devam ederken , 2015 yılında Diyarbakır’ın Lice ilçesinde yol kesen PKK’lı teröristlerce kaçırılan polis memuru olan oğlu Vedat Kaya (28) için eşi Emine Kaya ile birlikte oturma eylemi başlatan Şehmus Kaya , çocuklarının kaçılmasında HDP’nin sorumlu olduğunu belirterek , HDP’nin kapatılmasını istedi.

Acılı baba , "Güvenlik güçlerine teslim olan bütün çocuklar adres olarak buraya yani HDP’yi gösteriyor. Kaçılan çocuklar , kaçırılan askerler ve polislerin hepsi bu HDP’nin parmağı var. Devlet bir an evvel bunlara engel olsun. Ben sonuna kadar burada olacağım. 5 Eylül 2019’da buraya geldim evladım için oturma eylemindeyim. Ben asla buradan oğlumu almadan gitmeyeceğim" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 5 =