Nüfus  bilgilerinin kayıtlarının tutulması , güncellenmesini sağlayan  Nüfus  müdürlüklerinin  çalışma   saatleri  vatandaşlar tarafından oldukça fazla araştırılıyor. Kimlik yenileme , pasaport , ehliyet yen

haber7
0

Nüfus müdürlüklerinde kimlik kartı yenileme , sürücü belgesi değiştirme , evlenme , boşanma işlemleri , nüfus bilgilerinin güncellenmesi gibi resmi evraklarda gerekli olan belgelerin düzenlenmesini sağlıyor. İçişleri Bakanlığına bağlı olarak çalışan nüfus müdürlükleri 2017 yılında yürürlüğe giren yeni kimlik kartı uygulaması ile bugünlerde oldukça yoğun bir çalışma dönemi geçiriyor. 31 Aralık 2022 yılına kadar güncellenmesi gereken yeni kimlik kartlarını vatandaşlar , bağlı bulundukları bölgedeki nüfus müdürlüklerinden yenileyebiliyor. Bu günlerde yoğunluk dolayısıyla fazla mesai yapan nüfus birimleri randevu sistemi ile çalışıyor.

NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Diğer devlet kurumları gibi  kamu kuruluşu olan nüfus müdürlükleri vatandaşlara hizmet vermeye hafta içi 08.30 saatinde başlıyor. Bu müdürlüklerin öğle tatili ise 12.30- 13.30 arasında gerçekleşiyor. Öğle tatilinden sonra 16.30 akadar çalışmaya devam ediliyor. Bulundukları bölgeye ve yoğunluğa göre çalışma  saatleri  değişkenlik gösterebiliyor. Eğer sizde nüfus müdürlüklerinde işlem yapmak istiyorsanız yaşadığınız bölgedeki müdürlüğün randevu sisteminden kendinize uygun olan saati seçerek işlem yapabilirsiniz.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =