Konya'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alındıktan sonra etkin pişmanlık hükümlerind

haber7
0

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde  yakalanan , ardından İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele  Şubesinde itirafçı olarak ifade veren ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan  subay A.N.Y , FETÖ yle lise son sınıfta tanıştığını söyledi.

Okulun son senesinde , iyi bir üniversite kazanabilmek için birkaç  arkadaşıyla terör örgütünün "ışık evlerine" gitmeye başladığını kaydeden A.N.Y ,  bir süre sonra "Turgut"  kod  isimli "mahrem abi" tarafından kendilerine askerlik  mesleğinin anlatıldığını , okul tercihleri arasında askeri okulların da bulunması  gerektiği hususunda ikna edilmeye çalışıldıklarını belirtti.

Bunun üzerine , TSK ye sempati duyan diğer arkadaşlarıyla "mahrem abi"  ile görüşmeye başladıklarını aktaran itirafçı subay , "Turgut abi , birkaç gün  sonra eve gelerek , bizi bir odaya çekti. Burada bize Askeri okullara  gidecekseniz şimdiden tedbir amaçlı birer  kod  isminizin olması gerekiyor   diyerek , üçümüze de kod isim verdi. Bana Abdullah  kod  ismini verdi." ifadesini  kullandı.

TERCİH YAPMAKSIZIN KARA HARP OKULU MÜLAKATINA ÇAĞRILMIŞ

A.N.Y , bu süre zarfında üniversite ve askeri okul sınavlarına  hazırlandığını kaydederek , "Lise 4. sınıftayken ışık evinde üniversite ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 6 =