Hamas  Hareketi , İsrail'in egemen olduğu bölgelerin haritalarının çizilmesi için ABD-İsrail Komisyonu oluşturmanın "Filistin halkına karşı bir saldırı" anlamı taşıdığını duyurdu.

haber7
0

Hamas Sözcüsü Hazim Kasım , yaptığı açıklamada , "İsrail in egemenlik haritalarını hazırlaması , Filistin ulusunun bileşenlerine  meydan  okumaktır" ifadelerini kullandı. 

İşgal güçlerinin  ABD  yönetiminin cesaretlendirmesiyle tüm uluslararası örf ve kanunlara karşı isyankar davranmaya devam ettiğini belirten Kasım , "Bu gelişmeler , Batı Şeria nın özgürleştirilmesi ve yerleşimcilerin kovulması için halkımızın mücadelesini kesinlikle durduramayacaktır." dedi.

İsrail de bazı basın yayın organlarında , oluşturulan ABD-İsrail Komisyonu , Agvar , Batı Şeria gibi birçok bölgedeki gayrimeşru yerleşim bölgelerinin ilhakına ilişkin harita çizimi işlemine başlandığı yönünde haberler yayımlanmıştı.

TRUMP IN SÖZDE BARIŞ PLANI

ABD Başkanı Donald Trump , 28 Ocak ta  İsrail  Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Beyaz Saray da düzenlediği ortak basın toplantısında , tek taraflı sözde Orta Doğu barış planını kamuoyuna açıklamıştı.

Kudüs ün ,  İsrail  in "bölünmez başkenti" kabul edileceğini söyleyen Trump , planın bağımsız bir Filistin devleti ve Filistinliler için "son şans" olduğunu da iddia etmişti.

Planın açıklandığı toplantıya , Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) , Bahreyn ve Umman ın Washington ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 4 =