Çin`de ortaya çıkan  Koronavirüs  salgını nedeniyle çok sayıda marka mağazalarını kapatmış veya üretimini durdurma kararı almıştı. İşte Çin`deki korona virüs nedeniyle üretimi sekteye uğrayan m

haber7
0

Bu sektörler tek tek incelendiğinde ise öne çıkanlar arasında kahve sektörü , giyim sektörü ve otomotiv sektörü yer alıyor. Örnek vermek gerekirse kahve zinciri Starbucks , koronavirüs salgını nedeniyle Çin`de 2 binden fazla şubesini bir süreliğine kapatma kararı almıştı. Giyim sektörüne bakıldığında ise H&M , Çin`de bulunan 520 mağazasından 334`ünü koronavirüs salgını nedeniyle geçici olarak kapattığını duyurmuştu. Otomotiv sektöründe de çok sayıda marka bölgede yer alan üretimine ara verdiklerini açıklamıştı. 

Çin de ortaya çıkan ve dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının etkileri firmaların üretimini de etkilemeye başladı. Dünyanın önde gelen firmalarından bazıları ya mağazasını kapattı yada üretimi kısa süreliğine durdurma kararı aldı. Peki bu firmalar hangileri? İşte cevabı...

STARBUCKS

Kahve zinciri Starbucks , korona virüs salgını nedeniyle Çin de 2 binden fazla şubesini bir süreliğine kapatma ve açık olan şubelerde açılış-kapanış saatlerini yeniden düzenleme kararı almıştı.

Starbucks ın ABD dışındaki en büyük pazarı olan Çin de 4300 kahve dükkanı bulunuyor. Çin de yaptığı satışlar Starbucks ın global cirosunun yüzde 10 unu oluşturuyor.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =