Türkiye'nin  Libya  hükümeti UHM ile yaptığı anlaşmadan rahatsızlığını her fırsatta dile getiren ve bu konuyu AB , BM ve hatta Trump'a taşıyan Yunanistan yenilgiyi kabul etti.  Yunan  medyası , "Yunanistan elinden gele

haber7
0

Yunan medyası , BM den ümidini kesti: Doğu Akdeniz de  kazanan  Türkiye oldu Türkiye ile  Libya  arasında imzalanan anlaşmadan rahatsız olan Yunanistan , BM ye yaptığı itirazdan umduğunu bulamadı.  Yunan  basını , "BM , Türkiye ile  Libya  arasında imzalanan anlaşmadan doğan yeni Münhasır Ekonomik Bölge sınırlarını kabul edecek" diyerek kazan ülkenin Türkiye olduğunu belirtti.

Türkiye ile  Libya  arasında 27 Kasım da imzalanan deniz yetki alanlarının sınırlandırılmasına dair mutabakat muhtırası Doğu Akdeniz de ile iki ülke arasında Münhasır Ekonomik Bölge sınırları oluşturmak adına ilk adım atılmıştı.

TÜRKİYE Yİ AB YE VE BM YE ŞİKAYET ETMİŞLERDİ

Anlaşmadan duyduğu rahatsızlığı her fırsatta gösteren Yunanistan , ilk olarak  Libya  Büyükelçisi Muhammed Yunus Menfi yi sınır dışı etmiş daha sonra da Türkiye yi Avrupa Birliği (AB) ve Birleşmiş Milletler e (BM) şikayet etmişti. Anlaşmanın kötü niyetle yapıldığını öne süren Atina yönetimi , anlaşmanın bölgede istikrarsızlığa sebep olacağını savunmuştu.

YUNAN MEDYASI:  kazanan  TÜRKİYE

Yunan gazetesi Kathimerini , bugün manşetinde Türkiye ile Yunanistan arasında krize neden olan  Libya  meselesine değindi. Kathimerini "Yunanistan elinden geleni yapıyor ama BM , ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 7 =