Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve yüzlerce ölüme neden olan  Koronavirüs  dünyada da yayılmaya devam ediyor.  Virüs   hakkında  flaş bir  iddia  ortaya atıldı. Bilim adamları , ölümcül vir&

haber7
0

DailyMail in haberine göre; Bilim adamları , ölümcül virüsün Wuhan dan 300 metre ötedeki araştırma laboratuvarında çıkmış olabileceğini  iddia  etti.

Pekin destekli Güney Çin Teknoloji Üniversitesi nden yapılan açıklamada Wuhan Hastalık Kontrol Merkezi nin (WHCDC) , Hubei eyaletindeki bulaşmayı ortaya çıkarabileceğini söyledi.

"VİRÜSÜN KAYNAĞI LABARATUVARDA TUTULAN HAYVANLAR" İDDİASI

Akademisyenler Botao Xiao ve Lei Xiao tarafından kaleme alınan makalede , koronovirüsünün kaynağının WHCDC deki labaratuvarda tutulan 605 hayvan olduğu  iddia  edildi.

Öte yandan , yarasaların bir keresinde bir araştırmacıya da saldırdığını ve yarasaların kanını bir araştırmacının üzerine bulaştığını gördüklerinden bahsettiler. Raporda Wuhan ın deniz pazarından 600 mil uzakta bulunan yarasaların olabileceği ifade edildi. Yunnan ve Zhejiang bölgesinden uçan yarasaların olma olasılığının düşük olduğu ifade edildi.

Ayrıca yerel halkın da bu yarasaları yediğine dair çok az kanıt var. Bunun yerine WHCDC den birkaç yüz metre ileriden gelmiş olabileceği yazarlar tarafından belirtildi. Rapora göre WHCDC deki araştırmacılardan birinin , yarasa kanının cildine değmesinden sonra iki hafta boyunca karantinaya alındığını açıkladı.

Ayrıca araştırmacılar bir kene keşfetti. Bu kenenin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 2 =