Filistin   Başbakanı  Muhammed Iştiyye , ABD'nin  Sözde   barış  planının , İsrail  Başbakanı  Binyamin Netanyahu ile ABD Başkanı Donald Trump arasında varılan anlaşmadan başka bir şey olmadığını söyledi.

haber7
0

Filistin Başbakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre , Iştiyye , Almanya da düzenlenen 56. Münih Güvenlik Konferansı kapsamında  Filistin  konulu sempozyumda konuştu. 

"Sözde  barış  plan , Netanyahu ile Trump arasındaki bir anlaşmadan başka bir şey değil. Buna ,  barış   planı  dememiz mümkün değil. Bu ancak bu iki liderin seçim kampanyalarının bir parçasıdır." diyen Iştiyye , Kudüs ü kapsamayan , Filistinlilerin dönüş hakkını tanımayan , 221 yerleşim biriminde yaşayan 720 bin Yahudi mülteciye dokunmayan ve egemenliği olmayan bir  Filistin  önerdiğini kaydetti.

Sözde  barış  planının , Filistinlileri birbirine köprü ve tünellerle bağlanacak adacıklara hapsettiğini belirten Iştiyye , Trump ın planının ölü doğduğunu ve yakın bir zamanda da tarihe gömüleceğini dile getirdi. 

Iştiyye , Avrupa ülkelerini Trump ın sözde  barış  planına karşı çıkmaya ve 1967 sınırlarında başkenti Doğu Kudüs olan  Filistin  Devleti ni tanımaya çağırdı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =