Rusya’da otobana atlayan  Nesli   tükenmekte   olan  Amur kaplanı , bir aracın çarpması sonucu telef oldu.

haber7
0

Rusya’nın Primorsky bölgesindeki Gogolevka köyü yakınlarında gece yarısı ilerleyen bir otomobilin önüne ,  Nesli  tükenmekte  olan  ve dünyada nüfusunun 580 ile 600 arasında kaldığı bilinen Amur kaplanı atladı.

Araç sürücüsü çarpmanın ardından arabasını yol kenarına çekip telefonuyla kaplanın görüntülerini çekti. Olayın ardından sürücü polisi arayarak durumu anlattı. Olay yerine giden polisler ve uzmanlar inceleme yapmak üzere kaplanın cansız bedenini bir hayvan merkezine götürdü. Kaplanın daha önce Rus uzmanlar tarafından üzerine çip takıldığı ve GPS sistemiyle takip edildiği öğrenilirken , 4-5 aylık olduğu açıklandı. Kazaya ilişkin soruşturma başlatılırken ,  kaplana  aracıyla çarpan sürücü ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.  Nesli  tükenmekte  olan  ve kırmızı listedeki Amur kaplanının ise üniversite öğrencileri tarafından inceleneceği ve eğitimlerde kullanılacağı öğrenildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =