Ukrayna Güvenlik Servisi tarafından yapılan açıklamada , başkent Kiev'de anti-terör  tatbikatı  yapılacağı bildirilirken  Halka  da uyarıda bulunuldu.

haber7
0

Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU) Kiev Bölge Başkanlığı tarafından 17-21 Şubat tarihlerinde Ukrayna’nın başkenti Kiev’e bağlı ilçeler ve Bela Tserkov kasabasında anti-terör  tatbikatı  gerçekleştirileceği bildirildi. Konu ile ilgili yapılan açıklamada , Ukrayna Ulusal Polis Teşkilatı , Ulusal Muhafız Birlikleri , Ukrayna Acil Durumlar İdaresi ile Ukrayna Silahlı Kuvvetlerine bağlı birliklerin tatbikata katılacağı bildirilirken , “SBU , tatbikat sırasında bölge sakinlerinden , özel kuvvetlerin ve ordunun faaliyetleri ile ilgili olarak  sakin  kalmalarını istiyor , oluşabilecek sınırlamaları ve rahatsızlıkları anlamaya çağırıyor” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada ayrıca SBU , “Kişisel güvenlik maddeleri , patlayıcı maddeler ile ilgili kullanım kurallarına uymaya ve vatandaşları kimlik belgelerini yanlarında bulundurmaya çağırıyor" denildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: İHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =