İzmir'de AK Partili Meclis üyesi Hüsnü Boztepe'nin ,  Kenan   Evren  isminin ve 12 Eylül darbesinde görev almış generallerin isimlerinin cadde ve sokaklardan kaldırılması için verdiği sözlü önerge

haber7
0

İzmir de AK Partili Meclis üyesi Hüsnü Boztepe , 2008 yılında Kenan Evren isminin ve 12 Eylül darbesinde görev alan generallerin isimlerinin  İzmir  deki cadde , sokak ve okullardan kaldırılması için önerge vermişti. İki ay önce yeniden konuyla ilgili verdiği sözlü önerge kabul edildi.

 

 

İzmir in Foça , Bergama ve Ödemiş ilçelerindeki cadde ve sokaklardan  Kenan   Evren  ismi kaldırılarak Bergama da Zeytindağ Mahallesi ndeki cadde Fethi Sekin Caddesi , Foça merkezdeki cadde Türkan Saylan Caddesi , Ödemiş te Karaköy Mahallesi ndeki sokak ise Zeytin Sokak olarak değiştirildi.

12 Eylül ü hatırlatan Boztepe , "O zamanlar büyük acılar ve büyük travmalar yaşanmıştır. Yüzlerce ölüm ve idam gerçekleşmiş , insanlar fişlenmiştir. 12 Eylül gibi Türkiye deki tüm darbelere karşıyız. Hemen yakınımızda 15 Temmuz darbe girişiminde 251 tane şehidimiz , yüzlerce binlerce yaralımız direniş yapmış ve geçit vermemiştir. Bergama daki sokağa Fethi Sekin in adını vermişler. Aslında  Kenan   Evren  isimleri kaldırılırken yerine  İzmir  de şehit olan kişilerin isimleri verilebilir.  İzmir  deki sokaklara 15 Temmuz şehitlerinin isimlerinin verilmesi çok anlamlı olur. Hiçbir yerde hiçbir darbecinin ismi kalmamalı. Şu an  İzmir  de , darbecilerin ismi kalmamıştır" diye konuştu.

 

 

AK Parti Çiğli İlçe Başkanı Sedat Karateke ise ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 8 =