Venezuela'da 2 milyon 300 bini aşkın güvenlik gücü ve milisin katılımıyla "Bolivarcı Kalkan 2020" savunma tatbikatı düzenleniyor. Ülkenin başkenti Caracas ve diğer bölgelerde  askeri   hareketlilik  yaşan

haber7
0

Ordunun yanı sıra hükümetin seferberlik ve olağanüstü durumlarda silah altına almak için oluşturduğu Bolivarcı Milis Gücü mensuplarının katıldığı tatbikat dolayısıyla ülkenin başkenti Caracas ve diğer bölgelerde  askeri   hareketlilik  yaşanıyor.

 

SİVİLLER DE KATILIYOR

Caracas taki en büyük  askeri  yerleşke Fuerte Tiuna daki faaliyetlere katılan  Venezuela  Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez , tatbikatın , Devlet Başkanı Nicolas Maduro nun isteği doğrultusunda Bolivarcı Milis Gücü çatısı altındaki sivillerin de katılımıyla gerçekleştirildiğini belirtti.

 

MADURO DAN AÇIKLAMA

Lopez , Bolivarcı Kalkan 2020 tatbikatı dolayısıyla ülke genelinde 135 bölgede savunma senaryolarının uygulandığını bildirdi.  Venezuela  Devlet Başkanı Maduro , sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada , "2 milyon 300 binden fazla savaşçı ile bağımsızlık , toprak bütünlüğü ve ulusal egemenliği korumak için Bolivarcı Kalkan 2020 tatbikatını başlattık" ifadelerini kullandı.

Tank ve zırhlı araçların dahil edildiği ve bazı bölgelerde hava savunma senaryolarının gerçekleştirildiği tatbikat bugün sona erecek. Ülkedeki muhaliflere açık destek veren ABD , Kolombiya ve Brezilya yı , Venezuela’ya karşı  askeri  planlar içinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =