Birlik Vakfı'nın düzenlediği Milli ve Yerli Teknolojiler: Aselsan'ın Yolculuğu konferansında konuşan  Aselsan  Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk Görgün , Aselsan'ın 6 Ar-Ge merk

haber7
0

Görgün , “Geçen yıl 541 milyon dolar Ar-Ge bütçemiz vardı. Bunun yaklaşık 60 milyon doları özkaynaktı. Her sene ciromuzun %7 sini Ar-Ge ye ayırıyoruz” dedi.

 

 

ALLAH NASİP EDERSE İLK YEDİDE OLACAĞIZ

Defence News in hazırladığı Defence News Top 100 listesinde dünyadaki şirketleri sıraladığını belirten Görgün , "Aselsan burada Allah nasip ederse bu sene ilk yedide olacak. Şu anda 52’nci sıradayız” ifadelerini kullandı. Görgün , Türkiye de mühendis gençlerin en çok çalışmak istediği şirketin  Aselsan  olduğunu , Harward Business Review bunun ile ilgili üst üste açıklama yaptığını söyledi.

 

 

ÇALIŞANLARIMIZIN %59’U MÜHENDİS

Görgün şunları kaydetti: “Aselsanın İnsan Kaynakları departmanında 100 bin başvuru var. Biz iyinin en iyilerini seçebilme tercih edebilme süreci hakkaniyetli yönetebilmek üzere gayret gösteriyoruz. 8 bin 38 personelimiz var. Çalışanların yüzde 59 u mühendis ve normalde yüzde 29 u teknik eleman olarak gözüküyor. Baktığınızda bir işletmede beyaz ve mavi yaka diye adlandırılır."

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =