Venezuela'da 2 milyon 300 bini aşkın güvenlik gücü ve milisin katılımıyla "Bolivarcı Kalkan 2020"  savunma   tatbikatı  düzenleniyor.

haber7
0

Ordunun yanı sıra hükümetin seferberlik ve olağanüstü durumlarda silah altına almak için oluşturduğu Bolivarcı Milis Gücü mensuplarının katıldığı tatbikat dolayısıyla ülkenin başkenti Caracas ve diğer bölgelerde askeri hareketlilik yaşanıyor.

 

 

Caracas taki en büyük askeri yerleşke Fuerte Tiuna daki faaliyetlere katılan  Venezuela   savunma  Bakanı Vladimir Padrino Lopez , tatbikatın , Devlet Başkanı Nicolas Maduro nun isteği doğrultusunda Bolivarcı Milis Gücü çatısı altındaki sivillerin de katılımıyla gerçekleştirildiğini belirtti.

Lopez , Bolivarcı Kalkan 2020  tatbikatı  dolayısıyla ülke genelinde 135 bölgede  savunma  senaryolarının uygulandığını bildirdi.

ULUSAL EGEMENLİĞİ KORUMAK İÇİN TATBİKAT

Venezuela Devlet Başkanı Maduro , sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada , "2 milyon 300 binden fazla savaşçı ile bağımsızlık , toprak bütünlüğü ve ulusal egemenliği korumak için Bolivarcı Kalkan 2020 tatbikatını başlattık." ifadelerini kullandı.

Tank ve zırhlı araçların dahil edildiği ve bazı bölgelerde hava  savunma  senaryolarının gerçekleştirildiği tatbikat bugün sona erecek.

Ülkedeki muhaliflere açık destek veren ABD , Kolombiya ve Brezilya yı , Venezuela’ya karşı askeri planlar içinde olmakla suçlayan Maduro , iki gün önce ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =