Bursa'da emniyet ekipleri ,  masaj   salonlarına  denetim yaptı.

haber7
0

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ne bağlı 500 personel , Osmangazi , Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde günübirlik kiralanan ev ,  masaj  salonları ile umuma açık iş yerlerinde denetimler yaptı.

Yapılan çalışmalarda 82 günübirlik işletmeye ait 488 daire kontrol edildi.

4 işletmeye tespit edilen eksiklikler sebebiyle 45 bin 61 TL ceza kesilirken , geçici olarak konaklayan 488 şahısla ilgili UYAP sorgulaması yapıldı. 3 ilçede 41  masaj  salonu denetlendi. 143 kişiye UYAP sorgulaması yapılırken , bir işyerinde bir çalışanın SGK girişi olmadığı tespit edildi.

6 işyerinde ise 7 çalışanın yönetmeliğe aykırı çalıştığı belirlendi. Ayrıca ekipler , 45 umuma açık işyerini kontrol etti.

743 kişiye UYAP sorgulaması yapılırken , 2 aranan şahıs yakalandı. 2 iş yerinde ise kumar oynanması için yer ve imkan sağlama suçundan adli işlem yapıldı.

Kumar oynayan 6 şahsa ise 7 bin 350 TL idarî para cezası kesildi.

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: BURSADA BUGÜN Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =