Türk   savunma   sanayisi  firmaları , imzalandığı dönem Türkiye'den tek kalemde gerçekleştirilen en büyük  savunma  sistemi ihracat sözleşmesi olan Malezya AV8 Projesi'nde teslimatları tamamladı.

haber7
0

Türk  savunma   sanayisi  firmaları , Malezya Kara Kuvvetlerinin bel kemiğini oluşturan 8x8 tekerlekli zırhlı muharebe aracı projesindeki sorumluluklarını başarıyla yerine getirdi.

FNSS  savunma  Sistemleri AŞ nin , Malezya Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacını karşılamak üzere 8x8 tekerlekli  zırhlı  muharebe aracının tasarım , geliştirme , üretim ve lojistik desteğine ilişkin olarak Malezyalı iş ortağı DRB Hicom Defense Technologies Sdn Bhd. (DEFTECH) firması ile 2011 den bu yana yürüttüğü projenin sonuna gelindi. Malezya Silahlı Kuvvetleri için 12 değişik konfigürasyonda 257 adet 8x8 Tekerlekli  zırhlı  Muharebe Aracı AV8 in geliştirme ve üretimini kapsayan proje için yaklaşık 600 milyon dolarlık bedelle imzalandığı dönem , Türkiye den tek kalemde gerçekleştirilen en büyük  savunma  sistemi ihracat sözleşmesi imzalandı. FNSS nin Pars 8x8 Tekerlekli  zırhlı  Aracı baz alınarak geliştirilen araçlar , FNSS ve DEFTECH mühendislerince Malezya da üretildi. Proje kapsamında , teslimatları yapan Malezyalı iş ortağı DEFTECH e sorumluluğu altındaki ürün kalemlerini ve kitleri ulaştıran FNSS , Malezya daki desteğini ise sürdürüyor. Araçların teslimatının ise bu yıl tamamlanması planlanıyor. Askeri ve sivil alanda kullanılan platformlar için simülatör geliştiren , bu alanda Türkiye ye liderlik eden HAVELSAN ise söz konusu araçlar için simülatör üretme ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =