Mahalle , kasaba köy gibi ufak yerleşim yerlerinde  Sağlık  hizmeti veren  Sağlık  ocaklarının  çalışma   saatleri  vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Kan tahlili , şeker ölçümü ,pansuman gibi  Sağlık  hizmeti ver

haber7
0

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak çalışan  Sağlık   ocakları  veya yeni adıyla aile sağlığı merkezleri hastanelere göre kıyasla daha ufak  Sağlık  hizmetleri veren kuruluşlardır. Aile  Sağlık  merkezleri günümüzde aile hekimliği olarak vatandaşlara hizmet vermektedir. Her vatandaşın oturduğu bölgeye göre kayıtlı olduğu bir Aile Sağlığı Merkezi ,  Sağlık   ocağı  vardır. Vatandaşlar bağlı oldukları Aile Sağlığı Merkezini ve  aile hekimlerini E-devlet  üzerinden sorgulayarak ulaşabilirler. Randevu usulü ile çalışan Aile Sağlığı merkezlerinde evlilik için kan tahlili , kolesterol ve yağ ölçümü , kansızlık ve demir eksikliği tahlilleri , evlilik raporu ,  Sağlık  raporu , istirahat raporu gibi temel  Sağlık  hizmetleri verilmektedir.  Sağlık  Ocaklarına veya yeni ismiyle Aile Sağlığı Merkezlerine gitmek isteyen vatandaşlar için  Sağlık   ocakları  çalışma saatler:

SAĞLIK OCAĞI ÇALIŞMA SAATİ

Sağlık  ocakları  Türkiye genelinde hafta içi 08.30- 17.30 arası  Sağlık  hizmeti vermektedir.  Sağlık  Ocaklarında diğer resmi devlet kurumları gibi öğle tatili bulunmaktadır. Aile Sağlığı Merkezleri 12.30 ile 13.30 arasında öğle tatili yapmaktadır.

HAFTA SONU SAĞLIK OCAKLARI AÇIK ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 5 =