Rusya Ligi takımlarından Dinamo Moskova forması giyen Fenerbahçe'nin eski oyuncusu Roman  Neustadter  , Alman basınına özel açıklamalarda bulundu.

haber7
0

Roman  Neustadter  in açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;

Rusya da 7 Aralık tan 10 Ocak a kadar tatildeydik ve ondan beri de yollardayız. 8-9 günlük kamplar zordur ama 12-14 günlük 3. kampımıza çıkıyoruz ve aralarında sadece 2-3 günlük dinlenme zamanımız var , bu daha da zorluyor. Bunu ilk kez yaşıyorum , 29 Şubat ta lig başlıyor.

Schalke de tüm şehir kulübe bağlı. Schalke maça çıktığında , şehir hayalet şehre dönüyor. Taraftarlar hafta boyu sana mesajlar atıyor ve kaybetsen bile , pozitif yaklaşıyor. Schalke , Almanya nın ilk 4 sırasında yer alan takımlardan biri ve her zaman Şampiyonlar Ligi için oynamalı. Benim zamanımda böyleydi.

"İSTANBUL GİBİSİNİ GÖRMEDİM"

Türkiye deki futbol tutkusu çok başka. Diğer şehirlerle kıyaslayamazsın. Taraftarlar biraz daha çılgın. İstanbul gibisini hiç görmedim. Ailem hala orada yaşıyor.

"AİLEM İSTANBUL DA YAŞIYOR"

Ailem İstanbul da yaşıyor. Moskova da ben yaşıyorum , idman yapıyorum. 1 yıllık sözleşme imzaladım ve yapıp yapamayacağıma göz attım. Ailemin İstanbul da kalmasının nedenlerinden biri , oğlum. Orada okula gidiyor ve İstanbul da çok arkadaşlarım var. Almanya da Türk çok arkadaşım var ve zaman zaman İstanbul a geliyorlar. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 9 =