Adana'da sosyal medya hesaplarından terör örgütü  PKK  ve Suriye uzantısı PYD propagandası yaptığı öne sürülen 8 kişi , şafak vakti düzenlenen operasyon ile gözaltına alındı.

haber7
0

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri , sosyal medya hesaplarında PKK ve Suriye uzantısı PYD yi öven , şiddet veya tehdit içeren yöntemlerini meşru gösterecek paylaşımlarda bulunduğu iddia edilen 11 kişiyi tespit etti. 

Cumhuriyet Başsavcılığı nın şüpheliler hakkında yakalama kararının çıkartmasının ardından şafak vakti 11 eve eş zamanlı operasyon düzenlendi. 

Direnişin yaşanabileceği bazı evlerin demir kapıları , özel harekat polislerince koç başlarıyla kırılarak girildi. Şüphelilerden adreslerinde bulunan 8 kişi gözaltına alındı. Evlerde yapılan aramalarda , bir ruhsatsız tabanca , 6 cep telefonu , 2 hafıza kartı ve bir örgüt üyesine ait fotoğraf ele geçirdi. 

Şüpheliler , sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğü ne götürüldü. Diğer 3 kişinin yakalanması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =