Bitlis’te son bir haftadan beri etkili olan kar yağışı köy yollarını ulaşıma kapatırken , çetin kış şartlarında  hastaların  imdadına  paletli   ambulanslar  yetişiyor.

haber7
0

Paletli  ambulanslar   Bitlis  ve ilçelerinde kış mevsiminde birçok hastayı hastaneye ulaştırırken , en son dün akşam saatlerinde rahatsızlanan 53 Yaşındaki hasta için seferber oldu.

Bitlis’in Ahlat ilçesine bağlı Serinbayır Köyünde yaşayan 53 yaşındaki Fahrettin Selici için 112 Acil Komuta Merkezi arandı. Köyün yolunun kardan kapalı olması nedeniyle ekipler  paletli  ambulansla yola çıktı.

Merkeze yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta bulunan Serinbayır köyündeki göğüs rahatsızlığı olan Fahrettin Selici için yola çıkan ekipler akşam 22:00 sıralarında köye ulaştı. Selici’nin ilk müdahalesini evde yapan ekipler daha sonra sedye ile taşıyarak  paletli  ambulansa bindirdi. Yolun açık olan kısmına kadar gelen tekerlekli ambulansa teslim edilen hasta Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesine gönderildi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren 112 Birim Sorumlusu Ömer Daşdemir , yolu kardan kapalı olan Serinbayır köyünden saat 18:30’da bir ihbar aldıklarını , bu nedenle köye  paletli  ambulansla ulaşmak için çalışma başlattıklarını söyledi.

Daşdemir açıklamasında şunları söyledi: “Bir haftadan beri bölgede devam eden kar yağışı birçok köy yolunu ulaşıma kapattı. Bu nedenle kardan dolayı ulaşamadığımız hastalarımıza  paletli  ambulansımızla ulaşmaya çalışıyoruz. Bugün bize Serinbayır Köyünden gelen ihbarı değerlendirdik. Köye ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 2 =