Dünya bir aydır Çin'de başlayan  koronavirüs  salgınını konuşuyor. Birçok ülkeye sıçrayan virüs için tedavi bulunmaya çalışılırken 100'den  fazla  hastanın yeni BİR tedaviye olumlu

haber7
0

Hong Kong Çin Üniversitesi Tıp Fakültesi İlaç ve Tedavi Bilimi Bölümü Başkanı David SC Hui , Dünya Sağlık Örgütünün (DSÖ) Kovid-19 salgınıyla ilgili toplantılarına katılmak üzere gittiği İsviçre nin Cenevre kentinden AA muhabirine telefonda yaptığı açıklamada , Kovid-19 taşıyan  100  den  fazla  kişinin Ebola ilacı olarak kullanılan "Remdesivir"e olumlu yanıt verdiğini belirtti.

Çin de 2003 teki SARS salgınından bu yana DSÖ ye danışmanlık da yapan Hui , "Remdesivir in klinik denemelerine , hastalığın ortaya çıktığı Vuhan da birkaç gün önce başlandı ve  100  den  fazla   hastada  denendi." dedi.

Remdesivir in ilk etapta "iyi etki gösterdiğini" ifade eden David SC Hui , "Remdesivir , Afrika daki Ebola hastalarını tedavi etmek için geliştirildi. Şimdi  100  hastaya Remdesivir verildi , ancak daha uzun süre takip edilmeleri gerekiyor." değerlendirmesinde bulundu.

Hui , "Kovid-19 u tedavi etmek için daha önce HIV karşıtı ilaçlar kullanıldı , ancak Remdesivir hastaların şimdi daha iyi hissetmesi umudunu veriyor." diye konuştu.

İlacı satan şirketin Çin e ücretsiz ilaç sağladığını aktaran David SC Hui , DSÖ nün salgınla mücadeleye yardım için 3 temsilcisini Çin e gönderdiğini kaydetti. Çin deki virüsü taşıyan hasta sayısının giderek artıyor olmasının endişe verici olduğunu söyleyen Hui , "DSÖ ekibi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =