Elazığ'da depremzedelerin ihtiyaçlarını ücretiz karşılayabileceği  giyim   mağazası  açıldı.

haber7
0

Elazığ Valiliği , 24 Ocak ta meydana gelen , merkez üssü Sivrice ilçesi olan 6 ,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşlar için yeni uygulamayı hayata geçirdi.

Bu kapsamda Cezaevi Kavşağı nda açılan  giyim  mağazasında , ihtiyaç sahibi depremzedelere ücretsiz alışveriş imkanı sunulacak.

Mağaza sorumlusu , Arıcak Kaymakamı Şenol Öztürk , depremin ardından Türkiye de büyük bir hassasiyet oluştuğunu söyledi. Öztürk , vatandaşlar ve kurumların sürece dahil olduğunu dile getirdi.

"Kimisi gıda kolisi kimisi  giyim  eşyası gönderdi. Gelen bu yardımlar bir depoda düzenlendi. Kıyafet özellikle bireysel talep oluşturan bir şey olduğundan bunları bir mağazada sergilemeyi düşündük. Vatandaşları bu kıyafetlerle buluşturmak istedik. Bakanlarımız da buna destek verdi. Sonraki süreçte bir hayırsever vatandaşımız burayı bize 5 aylığına tahsis etti."

Depodan alınan ürünlerin kadın , erkek ve çocuklar için ayrı ayrı bölümlerde sergilendiğini belirten Öztürk , mağazanın ihtiyaç sahiplerinin hizmetine sunulduğunu bildirdi.

Öztürk , uygulamayı mahalle bazlı başlattıklarını ifade etti.

"Hedefimiz ihtiyaç sahibi ve afetzede olması. Sisteme dahil bu kişilerin , mesaj atmak suretiyle , mahallelerinde muhtarlıklar aracılığıyla , tuttuğumuz servislerle buraya intikalini sağlıyoruz. ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =