Bursa'nın İnegöl ilçesinde , 9 yıl önce içtiği  temizlik   maddesi  nedeniyle iç organları hasar gören ve şimdiye kadar 302  ameliyat  geçiren 12 yaşındaki Kayra Talha Yaman , sağlığına kavuşmak i&ccedi

haber7
0

Kayra Talha Yaman , daha önce 4  kez  gittiği ABD ye 28 Ocak ta yeniden giderek , 12 Şubat ta 48 saat süren yemek borusu operasyonu geçirdi. 

Ameliyatın ardından yoğun bakım ünitesinde tedavisi devam eden Yaman ın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Yaman ın anneannesi Meral Güneş , AA muhabirine yaptığı açıklamada , torununun çok ağır bir  ameliyat  geçirdiğini söyledi.

Torununa ilk ameliyatında gırtlak nakli yapıldığını hatırlatan Güneş , "Şimdi yemek borusu ameliyatı oldu. Zor bir süreçti bizim için. Saatler geçmek bilmedi. Göğsünden kasığına kadar açıldı. Biz , 10 yıldan beri bunu bekliyorduk. İnşallah sağlığına kavuşup geri dönecek." dedi.

Yaman a anne ve babasının refakat ettiğini anlatan Güneş , şöyle konuştu: 

"Maddi manevi desteğe ihtiyacımız var. Herkesten Allah razı olsun. Herkesin dualarıyla Kayra bu günlere geldi. Çok yıprandık 10 yıldır. Çocuk , kendi acısını çekerek 303. ameliyatını geçirdi. Annesine ameliyata girerken , Çorba içeceğim. demiş. Ben , İnegöl halkından , Türkiye den dua ve destek bekliyorum. Kayra Türkiye ye geri dönecek. Ne zaman döneceği ile ilgili henüz doktorlarla görüşülmedi ama daha önce üç ay sonra dönebileceği söylenmişti."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =