Etiketler:

 Halkbank  , 2019 yılında 1  milyar  720 milyon TL  net   kar  elde etti.

haber7
0

Halkbank açıklamasına göre , kamu bankaları ve ekonomi yönetimi ile ilgili kurumların güçlü bir koordinasyon ve ortak hedefler etrafında kenetlenerek ekonomideki dengelenme sürecinde önemli rol aldığı 2019 yılında ,  Halkbank  ın KOBİ kredileri alanındaki pazar payı yüzde 18 ,5 olarak gerçekleşti. Bankanın toplam kredileri bir önceki yılın sonuna göre yüzde 16 ,7 artarken , Türk lirası cinsinden nakdi kredilerdeki artış oranı yüzde 28 ,6 oldu. Döviz kurundaki oynaklığın azaldığı bu dönemde , müşterilerini Türk lirası ürünler kullanmaya teşvik eden bankanın toplam mevduatı ise 298  milyar  TL olarak gerçekleşti.

 

 

Açıklamada görüşlerine yer verilen  Halkbank  Genel Müdürü Osman Arslan , yılın ikinci yarısında faiz oranlarında önemli bir düşüş yaşandığına ve tüm piyasa göstergelerinin olumlu yönde değiştiğini belirtti.

Ekonomi yönetimi ile ilgili kurumlar arasındaki uyum ve güçlü koordinasyonun başarılı sonuçları da beraberinde getirdiğini aktaran Arslan , "Yeni Ekonomi Programı ndaki hedeflere ulaşılması yönündeki kararlılığımızla bu yılı da yoğun bir şekilde sahada geçireceğiz , müşterilerimizin taleplerine en uygun çözümleri sunabilmek için büyük gayret göstereceğiz. İVME Finansman Paketi , İstihdam Odaklı İşletme Kredisi , Ekonomi Değer Kredisi , Kampanyalı Konut Kredisi , Kampanyalı İhtiyaç ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =