İletişim Başkanı  Fahrettin   Altun  , Türkiye'nin , hem ortak güvenlik hem de ekonomik ve kültürel gelişim için  Pakistan  ile ilişkilerini kardeşlik içinde güçlendirmekte  kararlı  olduğunu belirterek , &

haber7
0

Altun , Twitter dan yaptığı paylaşımda , Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi nin 6 ncı toplantısı kapsamında  Pakistan  a 2 günlük ziyaret gerçekleştirildiğini belirterek Türkiye nin , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ın liderliğinde  Pakistan  ile ilişkileri güçlendirmekte  kararlı  olduğunu kaydetti.

"Pakistanlı kardeşlerimizin uluslararası forumlarda bize verdiği desteğe minnettarız." ifadesini kullanan  Altun  , iki ülkenin 2023 e kadar ticaret hacmini 5 milyar dolara çıkararak ekonomik bağları güçlendirmeyi hedeflediğini bildirdi. 

Altun , Türkiye nin ,  Pakistan  ile savunma ve enerjinin yanı sıra birçok alanda iş birliği yaptığına işaret ederek , "Yenilenebilir kaynaklar dahil birçok altyapı ve enerji projelerine katkıda bulunmaya hazırız." ifadesine yer verdi. 

Pakistan ın yakın zamanda Türk vatandaşlarına yönelik vize gerekliliklerini kolaylaştırdığına dikkati çeken  Altun  , bunun yanı sıra Lahor da faaliyet gösteren Yunus Emre Enstitüsü nün (YEE) Karaçi de de bir merkez açmasının planlandığı bilgisini paylaştı.

Altun , Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının da (TİKA) birçok projesinin yapım aşamasında olduğunu belirterek kültürel alışverişin ilişkilerin derinleştirilmesini sağlayacağını bildirdi.

Fahrettin  Altun  , şunları kaydetti:

"Hem ortak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =