Fransa'da önümüzdeki ay yapılacak yerel seçimlerde Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un  partisinin   Paris  Belediye Başkan  adayı  olan Benjamin Griveaux , ortaya çıkan cinsel içerikli videosu nedeniyle yarışta

haber7
0

Fransa da gelecek ay yapılacak yerel seçimlerde iktidar partisi Cumhuriyet Yürüyüşün (LREM)  Paris  Belediye Başkanı  adayı  Benjamin Griveaux , özel hayatı hakkında bazı görüntülerin internette yayılması üzerine adaylığını geri çekti.

"YAPILAN PAYLAŞIMLAR KABUL EDİLEMEZ" Eski Hükumet Sözcüsü Griveaux , yaptığı açıklamada , bir yıldan fazladır kendisi ve ailesi hakkında hakaret içerikli mesajlar ve ölüm tehditleri aldığını belirtti. Dün bir internet sitesinde , özel hayatı hakkında paylaşımlar yapıldığını ifade eden Griveaux , bunların kabul edilemez olduğunu kaydetti.

Griveaux ,  Paris  Belediye Başkanlığı adaylığını geri çekmeye karar verdiğini bildirerek , önceliğinin ailesini korumak olduğunu belirtti.

"KARARINA SAYGI DUYUYORUZ" Fransa Başbakanı Edouard Philippe de yaptığı açıklamada , Griveaux nun kararına saygı duyduğunu ve onunla dayanışma içerisinde olduğunu vurguladı.Fransız basınındaki haberlerde , internette Griveaux nun cinsel içerikli fotoğrafları ve telefon mesajlarını paylaşan kişinin , bir kadına cinsel şiddet uygulamakla suçlanan Rus sanatçı Piotr Pavlenski nin olduğu aktarıldı. LREM in bugünlerde yeni başkan adayını açıklaması bekleniyor.

Fransa da 15 ve 22 Mart ta iki turlu yerel seçimler yapılacak. Griveaux , geçen yıl hükumet sözcülüğü görevinden ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =