Türkiye'de Birçok gecekondu bölgesinde yoksul ailelerin borçlarını kapatan ve çok sayıda yardımda bulundan 'Robin Hood' olarak  bilinen   yardımsever  iş insanının  ortaya  çıktığı iddia edildi. H

haber7
0

Türkiye geçtiğimiz yıldan bu yana dikkat çeken gizemli bir hayırseveri konuşuyor. İstanbul da Hasköy , Şahintepesi ve Tuzla Mimar Sinan mahallelerindeki gecekondularda oturan dar gelirli ailelere içerisinde bin TL bulunan zarfları dağıtan  yardımsever  için Robin Hood benzetmesi yapıldı.

Kimliğini gizleyen ve çoğu zaman çalışanları aracılığıyla yardım dağıtan gizemli kişinin kim olduğu merak uyandırırken , yapılan yardımlar ise hız kesmeden devam etti.

Öyleki , İstanbul ve çevresinde çok sayıda bölgede  ortaya  çıkan gizemli kişi , birçok mahallelinin bakkal borcunu üst üste kapatınca gündemden hiç düşmedi.

İstanbul dışında Kocaeli ve Trabzon da da  ortaya  çıkan gizemli hayırseverin kim olduğu tartışmaları sürerken , bu kişinin kimliğinin  ortaya  çıktığı ileri sürüldü.

İSMİMİ HALUK LEVENT İN İSTEĞİYLE AÇIKLIYORUM

Yapılan yardımların örnek alınması için ismini açıkladığını söyleyen ve İstanbul da tekstil sektöründe faaliyet gösteren iş insanı Erdoğan Uludağ , aynı zamanda Haluk Levent in kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile de birlikte çalıştığını kaydetti.

Borç defterlerindeki hesaplarını kapattığı bakkallarla , borçlarını ödediği ailelerin kendisini gerçek ismiyle tanımadığını söyleyen Uludağ , Sanatçı Haluk ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =