Ford'un B segmenti otomobili olan  Fiesta  , özellikle İngiltere'deki talebin azalmasından dolayı zor günler yaşıyor. Bu zorlukları aşmak için marka Köln'deki fabrikada  Fiesta   üretimini  azaltma kararı aldı.

haber7
0

İngiltere’de en çok satan otomobil olan Ford’un  Fiesta  modeli , yine İngiltere’deki düşük talepten dolayı zor günler yaşıyor. 2019 yılında toplam 77 bin 833 adet  Ford  Fiesta’yı trafiğe kayıt ettiren İngilizler içten yanmalı motorlu araçlara olan ilginin azalmasıyla birlikte tüketim yönlerini değiştirdi.

 

Automotive News Europe’nin haberine göre Güney  Avrupa  ve İngiltere’deki düşük talepler  Fiesta  gibi hacimli satış adedine ulaşılan otomobillerin üretimiyle alakalı markayı yeniden planlamaya itti.

Ford’un Köln’deki fabrikası haftanın 5 günü üretim için çalışırken yeni planla 4 gün çalışacak. Bu tesiste toplam 2200 çalışan bulunuyor.

İngiltere’nin Brexit sürecinin de direkt olarak etkilediği ekonomik durum yüzünden Ocak ayındaki oazar yüzde 7.3 daraldı. Köln fabrikası günde 1150  Fiesta  üretiyor ve bunun 3’te biri İngiltere’ye gidiyor.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: SÖZCÜ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 3 =