Etiketler:

 tarihi  sevdiren program Tarihte Yürüyen Adam ile her Cumartesi 19.00’da Ülke TV’de…

haber7
0

Tarihte Yürüyen Adam’da mekânların tarihçesi , gündelik hayatta sıkça kullanılan deyişlerin kökeni , tarihe iz bırakan yapıların hikâyeleri ekrana taşınıyor. Ahmet Anapalı bu hafta altı bin yıllık kadim bir geçmişi bulunan Tekirdağ’ın tarihini ve Osmanlı’ya geçişini ekrana taşıyacak. 

 

Tarihi sevdiren ve merak uyandıran program Tarihte Yürüyen Adam geçmişten günümüze kadar ayakta kalmayı başaran  tarihi  yapıları ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturuyor. Bu hafta Tarihte Yürüyen Adam’da Osmanlı’dan  izler  taşıyan , hem doğal güzellikleri , hem de köklü geçmişi ile tanınan Tekirdağ’ın bilinmeyenleri izleyicilerle paylaşılacak. Anapalı , Orhan Gazi’nin oğlu Süleyman Paşa’dan Osmanlı’ya geçen Tekirdağ’ın  tarihi  yapılarını ziyaret edecek. Tekirdağ’ı  Tekirdağ  yapan detaylardan bahseden Anapalı , kentin Osmanlı’dan günümüze kadar geçirdiği değişimi de anlatacak.

 

Programda ayrıca Anapalı , Rüstem Paşa tarafından yaptırılan; bedesten , medrese , kitaplık gibi bölümlerinde günümüzde varlığını koruduğu Rüstem Paşa Külliyesi’ni ziyaret edecek.

 

Tarihi sevdiren program Tarihte Yürüyen Adam ile her Cumartesi 19.00’da Ülke TV’de…

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 3 =