Özellikle son yıllarda kahvaltı menüsünde vazgeçilmez yerini alan; kurutulmuş meyve , çeşitli tohum ve kuru yemişleri içerisinde barındıran bir  besin  olan  Müslinin   faydaları  nelerdir ve en  iyi   nasıl  yenir?

haber7
0

Öncelikle müsli , tahıl tanelerinin ön işlemle yenilebilir bir forma getirilmesinin ardından karıştırılmasıyla elde edilen bir tür  besin  olarak karşımıza çıkmaktadır. Müsli kendi içerisinde tahıl değişikliğine bağlı olarak çeşitlere ayrılmaktadır. Bu çeşitler arasında , yulaf ezmesi , buğday , çavdar , mısır gibi tahılların karışımlarına ek olarak kurutulmuş meyveler ve yağlı tohumlar da bulunmaktadır.

Müsli , zengin içeriği sayesinde sizi gün boyu tok tutacak , enerji verecek ve sağlığınıza son derece katkı sağlayacak bir yiyecek olma niteliği taşımaktadır. Aynı zamanda müsli , sabah kahvaltısı hazırlama sürecinde birçok ev kadını için pratik hale dönüşerek , hayatlarının ayrılmaz bir parçası haline gelmektedir.

Hem lif , hem de vitamin-mineral açısından çok faydalı bir yiyecektir. Özellikle süt veya yoğurt gibi protein ve kalsiyum yönünden zengin besinlerle beraber tüketilmesi müslinin hem lezzetini hem de yararlılığını daha da artırmaktadır.

MÜSLİNİN BİLİNMEYEN FAYDALARI NELERDİR?

1)GÜN BOYU TOK TUTAR

Müsli sağlık için gerekli olan farklı diyet liflerinin en önemli doğal kaynaklarından biridir. Müsli yedikten sonra midede krema haline gelir ve şişer. Böylece az miktarda yenilen müsli ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 3 =