Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov , Türk ve Rus liderlerin İdlib konusunu bu hafta görüştüklerini belirterek , "Rusya ve  Türkiye  , İdlib’deki duruma ilişkin yakın temas halindeler" dedi.

haber7
0

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov , başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada , Suriye’deki gelişmelere dair değerlendirmelerde bulundu.

İdlib’deki gerginliğin arttığına işaret eden Peskov , "Rusya ve Türkiye , İdlib’deki duruma ilişkin yakın temas halindeler. Liderlerimiz bu hafta telefonda görüştü , askeri yetkililerimiz görüştü , uzman heyetlerimiz karşılıklı ziyaretler gerçekleştiriyor" diye konuştu.

Rusya Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada da Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 16 Şubat’ta Münih Güvenlik Konferansı kapsamında bir görüşme gerçekleştirmesinin planlandığı kaydedildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =