Suriye'de Beşşar Esed rejimi ve destekçilerinin saldırıları yüzünden göç eden ailesiyle Türkiye sınırı yakınlarına sığınan  bebek   İman  Ahmed Leyla , kamptaki soğuk hava koşullarına dayanamayarak hayat

haber7
0

Suriye Amerikan Doktorları Derneği (SAMS) , yaptığı yazılı açıklamada , sabah saatlerinde bir kız çocuğunun babasının kucağında Afrin ilçesindeki kurumun desteklediği sağlık merkezine geldiğini bildirdi.

Açıklamada , kız çocuğunun hastaneye ulaşmadan önce  soğuktan  öldüğü kaydedildi.

HASTANEYE GETİRİLMEDEN 2-3 SAAT ÖNCE ÖLMÜŞTÜ

Afrin de ulaşılan Şifa Hastanesi nde adını paylaşmak istemeyen sağlık görevlisi , bebeğin babası tarafından hastaneye getirilmeden 2-3 saat önce öldüğünü tespit ettiklerini söyledi.

Sağlık görevlisi , şu şekilde açıklamada bulundu: "Kız bize geldiğinde kalbi durmuştu. Babası camları olmayan bir barakada yaşadıklarını , şiddetli soğuğa maruz kaldıklarını söyledi. Bize göre bebeğin şiddetli soğuk algınlığı sonucu nefesi kesilmiş ve kalbi durmuş. Geldiğinde buz gibiydi. Cildinin (morarmış) rengi ve göz bebekleri de bunu gösteriyordu."

1 ,5 YAŞINDAKİ BEBEĞİN 4 ,5 KİLO OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Aynı ifadelerin yer aldığı hastanenin raporunda ayrıca , beslenme yetersizliği çeken 1 ,5 yaşındaki bebeğin kilosunun sadece 4 ,5 kilogram olduğu kaydedildi. Raporda  İman  bebekte , "serebellar atrofi" (beyincik hacim küçülmesi) hastalığıyla da ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 2 =