Türkiye  Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli , Zorunlu Deprem Sigortası haricinde  Türkiye  genelindeki konut sigortalılık oranının  yüzde  22 , iş yeri sigortalılık oranının ise  yüzde  37 düzeyinde olduğunu söyledi.

haber7
0

Benli , sektör olarak Elazığ ın Sivrice ilçesi merkezli 6 ,8 büyüklüğündeki depremin ardından bölgede çalışmalara başladıklarını ifade etti.

Depremde hayatını kaybedenlere Allah tan rahmet , yaralananlara acil şifalar dileyen Benli , depremin hemen ardından eksperlerin saha çalışması yaparak tespitlerde bulunduğunu kaydetti.

Benli , depremzedelerin hayata kaldığı yerden devam etmeleri ve zararlarını karşılamaları için sektör olarak her türlü tedbiri aldıklarını dile getirerek , "Bizde ilave olarak DASK ın üzerinde ihtiyari sigorta yapılıyor , DASK ın verdiği limitlerin ötesinde zararların karşılanabilmesi için. Sigortada ayrıca eşyalar , ilave evimize yaptırdığımız yatırımlar , araçlar , iş yerlerimiz var , bunlar DASK kapsamı dışında. Bunlar da ihtiyari deprem poliçeleriyle sektörümüzden karşılanıyor." diye konuştu.

Zorunlu Deprem Sigortası dışında Türkiye genelindeki sigortalılık oranlarını paylaşan Benli , sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye genelinde konut sigortalılık oranı ortalama yüzde 22 , iş yeri sigortalılık oranı ortalama yüzde 37 düzeyinde seyrediyor. Elazığ ve Malatya da ise konutta yüzde 10 ,6 , iş yerinde ise yüzde 26 ,1 düzeyinde. Hem Türkiye genelinde yetersiz hem de deprem bölgesi Türkiye ortalamasının altında."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 4 =