Mersin'de terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda yakalanarak tutuklanan Kuteybe Hammet hakkında hazırlanan iddianamede , örgütün yapısıyla ilgili önemli bilgilerin yanı sıra şüphelinin &o

haber7
0

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde , İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalanan ve dijital belgelerinde 4 bine yakın DEAŞ üyesinin bilgileri bulunan şüpheli Hammet hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Örgütün sözde istihbaratçılarından Hammet için "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle hazırlanan 65 sayfalık iddianame , Mersin 8. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi.

İddianamede , Hammet in geçmiş dönemde Suriye de DEAŞ içinde savaşçı olarak yer aldığı , Türkiye de de örgüt adına faaliyetlerine devam ederek çatışma bölgelerinde bulunan örgüt mensuplarıyla irtibat kurduğu aktarıldı.

Şüphelinin ikametinde ele geçirilen dijital materyallerde farklı ülkelerden 4 bine yakın kişinin isminin yanı sıra  "örgüte katılmadan önceki mesleği" , "gittiği ülkeler" , "hangi sınır bölgesini kullandığı ve aracısı" , "referans bilgileri" ,  "uzmanlık alanı" ve "savaşçı , eylemci ya da canlı bomba eylemcisi" gibi kategorilerin bulunduğu künye şeklindeki ayrıntılı formun ele geçirildiği belirtilen iddianamede , çok sayıda fotoğraf , harita ve görüntülerin de veriler arasında yer aldığı ifade edildi.

İddianamede , çok sayıda teröristin fotoğraflarının , bomba yapım süreci ve kullanılan malzemelere ilişkin görsellerin , Suriye deki birçok ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 5 =