Çin’in Wuhan kentinde başlayan ve kısa zamanda dünyanın birçok ülkesine sıçrayan korona virüsü , şiddetini artırmaya devam ediyor. Virüs yayılması ihtimaline karşı ülkede fabrikalar da kapa

haber7
0

Edinilen bilgiye göre , Çin’den gelen birçok üründe üretim olmamasından dolayı elektronik ürünlerde de stok azalması yaşanıyor.

 

Yeni ürün alamayan ithalatçı firmalar da ürün bulmakta zorluklar yaşadıklarından , maliyetlerini karşılamak için fiyatlarda artışa gidiyor.

Bu artış da küçük esnafın aldığı ürünleri daha yüksek fiyattan almasına sebep oluyor.

 

İthalatçıların ellerindeki stokların azalmasından dolayı ürünlere son bir aydır zam yaptıklarını belirten esnaf İsmail Kılıçoğlu , "Fiyatlar bir öncekini tutmuyor” dedi.

YENİ ÜRÜNÜN GELMESİ 3-4 AYI BULABİLİR

Kılıçoğlu ayrıca ithalatçı firmaların “Malumunuz üzere Çin’deki korona virüsünden dolayı Çin tatili şimdilik Mart ayının sonuna sarkmıştır , en iyi ihtimalle de bize yeni ürün gelmesi en az 2 ayı bulacaktır , belki de 3-4 ay. bununla birlikte biz de şirketin genel durumunu düşünmek zorundayız , istemeyerek de olsa elimizdeki ürünlere piyasa şartları ve Çin’deki durumu takip edip peyder pey zam yapmış olacağız” şeklinde mesajlar atıp fiyatların sürekli olarak arttığını ifade etti.

UCUZA VERMEYİN UYARISI

Elektronik ürünlere yüzde 10 ila 20 arası zam geldiğini söyleyen esnaf , “Telefon ekranı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =