Bir balık tezgahında teşhir edilen 4 ,5 kilo ağırlığında ve 3 metre boyundaki dev  ahtapot  Bursalıları şaşırttı. Marmara Denizi'nde yakalanan ahtapotun kilosu tezgahta 50 liradan satışa çıkarıldı.

haber7
0

Bursa da uzun yıllardır balıkçılık yapan Recep ve Kadir Altın kardeşler , balık halinden aldıkları dev ahtapodu pazarda satışa sundu. 4.5 kilo ağırlığı ve 3 metreyi geçen uzunluğuyla müşterileri hem ürküten , hem de meraklandıran  ahtapot   ilgi   odağı  oldu. Meraklı bakışlarla dev ahtapodu inceleyen vatandaşlar , ahtapodun fotoğrafını çekip sosyal medya hesaplarında paylaştı.

Ahtapodun kilosunu 50 liradan satan Kadir Altın , balıkçıların ağına takılan dev ahtapodu balık halinden aldığını belirterek , “Bazı müşterilerim  ahtapot  ve kalamar seviyor. Ama hiç bu kadar büyük  ahtapot  görmediler. Ben de yıllardır bu işi yapıyorum. Böylesine büyük bir ahtapodu çok uzun zamandır görmemiştim. Genelde küçük ahtapotlar geliyor hale. Bir ahtapodun bu denli büyümesi denizlerimizin eski temiz günlerine döndüğünü gösteriyor , bu da bizi mutlu ediyor" diye konuştu.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =