Rize  Emniyet  Müdürü Altuğ Verdi’yi öldüren polis İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun FETÖ üyesi olduğu 15 ay  sonra   ortaya  çıktı. Sarıcaoğlu’nun FETÖ bağlantıları , örgüt imamla

haber7
0

Rize  Emniyet  Müdürü Altuğ Verdi , 11 Aralık 2018’de makam odasında , polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun beylik tabancasından çıkan kurşunlarla  şehit  oldu , Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma polisi Yiğit Can Köksal da yaralandı. Saldırgan polis , bacağından vurularak yakalandı.

VERDİ DARBECİLERE DİRENMİŞTİ

Altuğ Verdi , 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında İstanbul Üsküdar İlçe  Emniyet  Müdürü olarak görev yapıyordu. O gece İstanbul’da darbecilerle göğüs göğüse çarpışmıştı. Ayrıca çeşitli rütbelerdeyken Başbakanlık Koruma Daire Başkanlığı’nda görev yapmıştı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da bizzat tanıdığı bir isimdi. Cinayetin ardında FETÖ izi olabileceği iddiaları gündeme getirildi. Bunun da sebebi , Altuğ Verdi’nin örgüte karşı meslektaşları tarafından bilinen tavrı , görev yaptığı birimler ve 15 Temmuz darbe girişimine karşı direnişiydi. Ancak soruşturma ilerledikçe bu iddialar giderek söndü. Rize kent merkezine tayin isteyen polis memuru İsmail Hakkı Sarıcaoğlu’nun bu isteği geri çevrilince öfkeye kapılarak Rize İl  Emniyet  Müdürü Altuğ Verdi’yi öldürdüğü sonucuna varıldı. Şehit polis Verdi henüz 46 yaşındaydı , geriye gözü yaşlı eşi Leyla Verdi ile bir kızı kalmıştı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 4 =