Milli Savunma Bakanı Hulusi  Akar  , NATO Karargahı’ndaki temasları kapsamında Fransa Savunma Bakanı Florence  Parly  ile bir  araya  geldi.

haber7
0

NATO Savunma Bakanları Toplantısı’nın ikinci gününde İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace ile görüşen ardından “Savunma ve Caydırıcılık , Külfet Paylaşımı” konulu oturuma katılan  Bakan   Akar  , son olarak Fransa Savunma Bakanı Florence  Parly  ile bir  araya  geldi.

Görüşmede , askeri , güvenlik ve savunma sanayi iş birliği konularının yanı sıra başta Libya ve Suriye olmak üzere bölgesel gelişmeler , bu çerçevede İdlib’deki son durum , bölgede yaşanan insani trajedinin sona erdirilmesi için yapılması gerekenler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.  Bakan   Akar  görüşmede Türkiye’nin beklentilerini dile getirerek , İdlib’deki sivil halkın uygulanan şiddet nedeniyle evlerini terk ederek rejim bölgesine değil , Türkiye’ye doğru yöneldiğine dikkat çekti.

Milli Savunma Bakanı  Akar  , NATO Karargahı’ndaki toplantı ve temaslarının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pakistan ziyaretine katılmak üzere Brüksel’den ayrıldı.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =