Bulgaristan  Yatırım Ajansı Müdürü Stamen Yanev , Türkiye'de kurulması gündemde olan  Volkswagen   fabrikası  yatırımı için Bulgaristan'ın hala yarışın içinde olduğunu söyledi.

haber7
0

2019 yılında Türkiye deki yatırım haberleri arasında en önemli konu başlığı olan  Volkswagen  in fabrika yatırımı süreci hala devam ediyor.

 

Manisa da fabrikanın kurulacağı arazinin belirlendiği , Alman otomotiv devinin Türkiye de şirket kurduğu noktadayken; siyasi nedenlerle ertelenen yatırım süreci  Bulgaristan  ın da hala umutlanmasına neden oluyor.

Business Start programına konuk olan  Bulgaristan  Yatırım Ajansı Müdürü Stamen Yanev ,  Volkswagen  tarafından hala nihai yatırım kararının alınmadığını ve Bulgaristan’ın hala yatırım için iyi koşullar sunan ülkeler arasında olmaya devam ettiğini ve aldıkları sorumlulukları yerine getirmek için hala hazır olduklarını ifade etti.

 

VOLKSWAGEN: ALTERNATİF ARAYIŞINDA DEĞİLİZ

Volkswagen den yatırımı yönelik gelen en net açıklama , Volkswagen’in üretim sözcüsü Leslie Bothge den gelmişti. Şirket sözcüsü , AA ya verdiği demecinde , Türkiye’de kurulması planlanan üretim tesisine yönelik alternatif yer arayışı içinde olmadığını söylemişti.

Bothge açıklamasında , "Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Türkiye’ye kurulması planlanan üretim tesisi beklemede. Aktif olarak alternatif bir yer arayışı içinde de değiliz." demişti.

VOLKSWAGEN TÜRKİYE ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 2 =