Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

haber7
0

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz  Gece  izleyicisini gezdiriyor. Gündüz  Gece  , bu hafta şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin uğrak yeri İzmit’teki gezisini sürdürecek. 

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz  Gece  bu hafta İzmit’teki gezisine kaldığı yerden devam edecek. Gündüz  Gece  ekibi İzmit’te ilk olarak bir kına gecesine katıldı. Burada İzmit kına gecesi adetlerini öğrenen Kürşat , gelini ağlatmak için türkü söyledi. Gelin alayı geldiğinde heyecanlanan Kürşat , takı töreninde şok oldu. Gündüz  Gece  ekibinin bir sonraki durağı Karamürsel sepetçisi oldu. Sultan Abdülaziz sayesinde üne kavuşan ve meşhur deyimdeki yerini alan Karamürsel  sepetinin  öyküsünü dinleyen Kürşat , ustasından sepetin püf noktalarını öğrendi. 

Gündüz  Gece  ekibi son olarak İzmit lezzetleriyle bezeli bir sofraya konuk oldu. Simit dolması , kaldırek , oturtma yapımına eşlik eden Kürşat , teyzelerin renkli hikayeleriyle gülme krizine girdi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:40’da Kanal 7’de…

 

Yedi Gündem Abone ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 3 =