Diyarbakır ve Batman kırsalında terör örgütü PKK'ya yönelik sürdürülen 'Kapan-6 Zori'  operasyonunda  teröristlerin kullandığı 10 kış sığınağı kullanılamaz hale getirildi , 830 kilogra

haber7
0

Diyarbakır ın Lice ilçesi güneyi , Kulp ilçesi güneydoğusu ve Batman ın Sason ilçesi batısı arasında kalan kırsal alan ile  Zori  Çayı bölgesinde , 10 Şubat Pazartesi günü terör örgütü  PKK  ya yönelik başlatılan Kapan-6  Zori  operasyonu sürüyor. Operasyonda , 13 Şubat Perşembe günü itibariyle teröristlerce kullanılan 10 kış sığınağı bulundu. Sığınaklar , güvenlik önlemleri alındıktan sonra imha edilerek , kullanılamaz hale getirildi.

Operasyon bölgesinde yapılan aramalarda ise 2 el dürbünü , silah üstü dürbün , 25 gram cıva , 2 batarya , 4 ruhsatsız av tüfeği , 18 av tüfeği fişeği , kurusıkı tabanca , çok sayıda yaşam ve giyim malzemesi ile örgütsel doküman ele geçirildi. Delil niteliğindeki malzemelere el konulurken , diğer malzemeler imha edildi. 

Narko-terörizmle mücadele kapsamında ise narkotik tespit köpeği Engel in de katılımıyla yapılan operasyonda , çalılar arasına gizlenmiş çuvallar ile toprağa gömülü bidonlar içerisinde 830 kilogram satışa hazır esrar ve 1 adet elektronik hassas terazi ele geçirildi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =