Özel  hastanelere gidip  ücret  ödemeden muayene olamak isteyen vatandaşlar  Tamamlayıcı   Sağlık  Sigortası'na (TSS) büyük ilgi göstermeye başladı. SGK ile anlaşması olan  Özel  hastanelerde SGK ödeneğinin &

haber7
0

Tamamlayıcı  Sağlık   Sigortası  (TSS) günümüzde birçok vatandaş en çok başvurulan bireysel sigortalar arasında yerini almaya başladı. Çeşitli  Sağlık  problemleri ile karşılaşan hastalar , çoğu zaman özel hastanelerde muayene olma yolunu tercih ediyor. Lakin birçok özel hastane SGK anlamalı olmalarına rağmen hastalara ciddi oranlarda fark çıkarabiliyor. Hele ki yatarak tedavi gören hastalarda bu rakamlar bazen işin içinden çıkılamaz hale dönüşebiliyor. İşte tam bu sırada sigorta firmaları tarafından sunulan  Tamamlayıcı   Sağlık   Sigortası  devreye giriyor.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NEDİR? 

Tamamlayıcı  Sağlık   Sigortası  (TSS) Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığı ya da ücret limitlerini aşan tedavi giderlerini karşılamak amacıyla vatandaşlara sunuyor. Yani SGK anlaşmalı özel hastanelerde muayene sonrası SGK ödeneğinin yeterli olmadığı kısımlarda devreye girerek hasta adına geriye kalan ücret farkını ödüyor. Hastaya ise sadece katılım ücretini ödemek düşüyor.

2020 KATILIM ÜCRETİ NE KADAR?

TSS sigortasından faydalanan hastalar ayakta tedavi için  hastaneye  başvurduklarında devlete sadece katılım ücreti ödüyor. 2020 itibari ile katılım ücreti ise 15 TL olarak belirlendi.

Bu ücret ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =