Başkan Recep Tayyip  Erdoğan  , İş Bankası'nın yönetimi CHP'de olan hisselerinin devrine ilişkin düzenlemenin biran önce Meclis gündemine taşınması talimatını verdi. Değişiklik ile hisselerin yönetiminin Hazin

haber7
0

AK Parti nin konuyla ilgili yaptığı çalışma son MKYK da gündeme geldi ve kapsamlı bir tartışma yapıldı. MKYK üyelerine , Atatürk ün mirası , darbe ve muhtıralar sonrasında bu konuda yapılan uygulamalar detaylı olarak anlatıldı. Atatürk ün , aslında hisselerin halka bırakılmasını amaçladığını , bugünkü tablonun ise bunu yansıtmadığı belirtildi. Ayrıca , "Siyasi Partiler Yasası başta olmak üzere yasalar ve ilgili mevzuat bir partinin böyle bir siyasi faaliyet içinde olmasını engelliyor. Bu yanlışın düzeltilmesi , yasal hale getirilmesi gerekiyor" denildi. 

Başkan  Erdoğan  da toplantıda , bu konunun çözülmesi gerektiğinin altını çizdi ve "Gerekli çalışmaları hızla tamamlayıp , hazırlığı yapıp bir an önce Meclis gündemine getirin" diye konuştu. Yapılacak yasal düzenleme ile ilgili MKYK ye bilgi verildi. Buna göre birkaç alternatif bulunsa da en yakın olasılık CHP nin yönetiminde bulunan hisselerin Hazine ye bırakılması. Hazine , şu anda olduğu gibi bu  hisseleri  yönetecek. Herhangi bir gelir elde etmeyecek. Hisselerden gelen gelir ilgili kurumlara aktarılmaya devam edilecek.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =