Van  İl  Sağlık  Müdürü Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu , Özalp Devlet Hastanesi'nin karantinaya alındığı iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamada , Özalp'ta Covid-19 (koronavirüs) ilgil

haber7
0

Doç. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada , Özalp‘ta Covid-19 (koronavirüs) ile ilgili herhangi bir hasta bulunmadığını belirtti.

Sünnetçioğlu , Özalp Devlet Hastanesi Acil Servisi ne , hafif gribal enfeksoyun şikayetiyle bir hastanın başvurduğunu yapılan muayenelerde , koronavirüse ait bir bulguya rastlanmadığı , hastaya mevsimsel gribal enfeksiyon tedavisi uygulandığını belirtilerek şunları söyledi:  

“Yapılan muayenelerde Covid-19 a ait bulgular bulunmasa da tedbir amaçlı olarak hastamızın tahlilleri alınarak Ankara’ya gönderildi. Tahlil sonuçları elimize ulaşır ulaşmaz sonuçlar hakkında kamuoyu bilgilendirilecektir. Bu hastamız dahil olmak üzere , kentte herhangi bir birim de karantinaya alınmış hastamız bulunmamaktadır. Bölgede hastalığın kontrolüne yönelik olarak  Van  İl  Sağlık  Müdürlüğümüz tarafından gerekli koruma tedbirleri alınmıştır. Başvuran hastamız gerekli işlemlerden sonra taburcu edilerek evine gönderilmiş , İlçede yaşayan vatandaşlar ise , bilgilendirilmiştir. Özalp Devlet Hastanesi sorunsuz olarak hasta kabulü yapmaktadır."

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =