Hamas  , Birleşmiş Milletler'in (BM) , işgal altındaki  Batı  Şeria'da faaliyet gösteren  İsrail   merkezli  firmaların listesini yayımlamasını , bu ülkeyi izole etme yolunda atılmış doğru bir adım olarak nitelendirdi.

haber7
0

Hamas tarafından yapılan yazılı açıklamada , "İsrail i izole etme yolunda atılmış bu doğru adımı memnuniyetle karşılıyoruz." ifadesine yer verildi. 

 

 

Açıklamada , BM den bu firmaların ve onlarla iş birliği yapanların kovuşturulması için yasal tedbirler almasının beklendiği ve uluslararası toplumdan da Filistin halkının haklarının korunması için somut adımlar atmasının istendiği kaydedildi. 

BM dün ,  İsrail  işgali altındaki  Batı   Şeria  da yer alan yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde faaliyet gösteren  İsrail   merkezli  ve diğer uluslararası firmaların listesini yayımlamıştı. BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliğinin yeni raporunda , bölgedeki 94 ü  İsrail  , 18 i diğer ülkelere ait toplam 112 firmanın tam listesi yer almıştı.

 

 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =