İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum , Malatya’nın Pütürge ilçesinde depremden hasar gören evlerin yerine yenilerinin yapılacağı alanlarda incelemelerde bulundu.

haber7
0

Malatya Valiliğindeki toplantının ardından depremden dolayı büyük hasar gören ilçelerden biri olan Pütürge ye giden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum , yeni konutların yapılacağı alanlarda incelemede bulundu. İlk olarak ilçe girişinde bulunan bir bölgede tarım köy uygulamasının yapılacağı alanı inceleyen  Bakanlar  , Pütürge Belediye Başkan Vekili Hasan Karakaş tan bölge hakkında bilgi aldı. Daha sonra Pütürge Kaymakamlığına geçen Soylu ve Kurum , ilçe merkezindeki esnafları da ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. İlçedeki hasarlı binaları da inceleyen  Bakanlar  , kalıcı konutların en kısa zamanda yapılacağını belirterek vatandaşların mağduriyetlerinin giderileceğini söyledi. Bakan Soylu ve Kurum , ilçedeki temaslarının ardından yeniden Ankara ya hareket etti.

Soylu ve Kurum a Pütürge ziyaretinde Vali Aydın Baruş , Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile daire müdürleri de eşlik etti.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 9 =