Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Askerlerimize küçük bir zarar daha gelirse rejimi her yerde vururuz" sözleri  sonrası   açıklama  yapan Suriye Dışişleri Bakanlığı , Erdoğan'ın sözlerini

haber7
0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  AK Parti Grup Toplantısında , İdlib te Türk askerine yapılan saldırıların ardından bölgedeki gelişmeler hakkında bilgiler vererek , "Bu süreçte gözlem noktalarındaki veya diğer yerlerdeki askerlerimize en küçük bir zarar gelmesi halinde , Soçi mutabakatı sınırlarına bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı buradan ilan ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

 

Türkiye nin kararlı duruşu ise Şam da tepkiyle karşılandı.

ERDOĞAN A AĞIR HAKARETLER

 

Suriye Dışişleri Bakanlığı , ülke güçlerini "her yerde" vurma uyarısında bulunan  Erdoğan  ın "gerçeklerden kopuk biri" olduğunu dile getirerek haddini iyice aştı.

Ülkenin resmi haber ajansı SANA da yer alan açıklamada , Cumhurbaşkanı  Erdoğan  hakkında hakarete varan ifadeler açıklamanın devamında da sürdürüldü.  Erdoğan  ın sözlerini "içi boş" olmakla itham eden  Esed  rejimi , "Suriye Arap Cumhuriyeti , topraklarındaki Türk kuvvetlerini gayri meşru olarak görür ve açık bir uluslararası hukuk ihlali olarak teyit eder ve bu varlığın sonuçlarından Türkiye yi sorumlu tutar" dedi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 5 =