Tapu  dairesinde işlem yapmak isteyen vatandaşlar tarafından bu günlerde oldukça araştırılan konulardan birisi de  Tapu  ve Kadastro dairelerinin  çalışma  saatleri.  Tapu   daireleri  , bina , arsa , arazi gibi taşınmazların kayıtlar

haber7
0

Türkiye nin sınırları içinde bulunan bütün taşınmazların kayıtlarının tutulduğu ve bu taşınmazların devir , satış gibi işlemlerini gerçekleştirirken  başvurulması gereken resmi kurum  Tapu  daireleridir.  Tapu   daireleri  bu satış ve devir işlemlerini denetlemek ile görevlidir. Vatandaşların yaptıkları işlemleri denetleyen ve tescilleyen  Tapu   daireleri  devlet kurumları ile aynı saatte mesai yapmaya başlar. Arazi ve arsa alım satımı , devir işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar  Tapu  dairelerinden gerekli bilgi ve belgeleri temin edebilirler. Peki  Tapu  dairelerinde işi olan vatandaşlar için  Tapu   daireleri  kaçta açılıyor hafta sonu  Tapu  dairelerinde işlem yapılabilir mi? 

  2020  Tapu  DAİRELERİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Tapu  daireleri  resmi devlet kurumu olduğu için diğer devlet  daireleri  ile birlikte çalışmaya başlar. Saat 8.00’da kapılarını vatandaşlara açan  Tapu   daireleri  12.00 - 13.00 arası öğle tatiline girer.  Tapu  dairelerinde bu saatler arasında işlem yapmak isterseniz 12.00- 13.00 arasında kapalı olduğunu unutmayın. Öğle tatili sonrası 13.00’da işlem almaya devam eden resmi kurum 17.00 kapanır.

  HAFTA SONU  Tapu  DAİRELERİ ÇALIŞIYOR MU?

Hafta sonu  Tapu  dairelerinde ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =